Faktoring
Faktoring
Faktoring

Faktoring

Faktoring to nowoczesny produkt finansowy powszechnie używany w Europie i na świecie, oferowany przez największe banki oraz niezależne instytucje finansowe.

Kalkulator
Loading...

Dzięki faktoringowi można otrzymać należności z wystawionych faktur nawet w ciągu kilku godzin od ich wystawienia, co pozwala na poprawę płynności finansowej przedsiębiorstwa. Uwolnione środki można przeznaczyć na zwiększenie zakupów, sprzedaży czy produkcji, poszerzenie asortymentu czy też dowolny inny cel pozwalający firmie rosnąć.

Jakie są korzyści płynące z faktoringu?

 • pozwala otrzymać od 80% do 100% wartości faktury zaraz po jej wystawieniu,
 • bardziej dostępny od kredytu bankowego
 • zawiera wiele usług dodatkowych, odciążających Państwa od obowiązków związanych z upominaniem się o terminowe płatności Państwa klientów
 • umożliwia wydłużenie terminów płatności, co poprawia konkurencyjność i zwiększa sprzedaż
 • zabezpiecza przed ryzykiem niewypłacalności klientów
 • możliwa opcja „cicha/tajna” – odbiorcy nie wiedzą o faktoringu

Dla kogo faktoring?

Ta forma finansowania jest dostępna dla niemal wszystkich firm sprzedających na zasadach odroczonych terminów płatności. Zarówno dla tych mających ugruntowaną pozycję na rynku jak i nowopowstałych przedsiębiorstw, dla firm w dobrej kondycji finansowej jak i wykazujących stratę, a także dla firm sprzedających w kraju i za granicę. Nie trzeba mieć więc ugruntowanej pozycji na rynku, obracać milionami złotych oraz generować zysków, żeby móc finansować się w ten sposób.

Usługi dodatkowe w ramach faktoringu

Zarządzanie należnościami jest jedną z usług wchodzących w skład faktoringu. Faktor sprawuje pieczę nad wszelkimi aspektami związanymi z obsługą należności. Kontroluje terminowość spłat odbiorców swojego klienta, w razie potrzeby monituje o ich dokonanie, włącznie (po wyczerpaniu działań przewidzianych w standardach postępowania) z windykacją długu. Prowadzi również księgowanie i rozliczanie należności, przygotowuje dla klienta raporty, udostępnia na bieżąco (zazwyczaj za pośrednictwem Internetu) informacje o zapłaconych fakturach oraz o dostępnych środkach.

Jaki faktoring dla mojej firmy?

Rodzaj faktoringu może być precyzyjnie dopasowany do potrzeb Państwa firmy. Na rynku jest kilkadziesiąt firm faktoringowych. Rozmowa z ekspertem takim jak Hilton-Baird zaoszczędzi Państwa czas i pieniądze.

 • Faktoring z regresem
  Pozwala znacząco poprawić płynność finansową, środki z wystawionych faktur trafią do Państwa w ciągu 24 godzin.
 • Faktoring bez regresu
  Pozwala skoncentrować się na swojej podstawowej działalności i daje pewność, że należności zostaną na pewno spłacone na czas. Faktor przejmie na siebie ryzyko niewypłacalności odbiorcy.
 • Faktoring odwrotny
  Faktor zapłaci za dostawy do Państwa firmy. W określonych przypadkach za swoje zakupy zapłacicie Państwo faktorowi nawet 60 dni po terminie płatności na fakturze od Państwa dostawcy.
 • Wykup faktur
  Pozwala na uzyskanie zapłaty za pojedynczą fakturę przed terminem płatności Państwa klienta.
 • Pojedyncze faktury
  Pojedyncze faktury mogą być finansowane od razu po wystawieniu, ale także po upływie terminu płatności. Indywidualna oferta zależy od modelu transakcji.
 • Sprzedaż faktur
  Sprzedaż faktur to uruchomienie środków zamrożonych w fakturach. Może dotyczyć należności nieprzeterminowanych oraz tych, których termin płatności już upłynął.
 • Faktoring eksportowy
  Faktoring eksportowy jest cennym narzędziem dla firm mających kontrahentów za granicą. Służy zarówno poprawie płynności, jak i zwiększeniu bezpieczeństwa.

Koszty faktoringu zależą od wielu czynników takich jak: wielkość sprzedaży, terminy płatności, rodzaj faktoringu.

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą. Przeanalizujemy wspólnie Państwa potrzeby, a doradca zaproponuje najlepsze rozwiązanie i najodpowiedniejszego partnera finansowego.

Nasze usługi są dla Państwa całkowicie bezpłatne i do niczego nie zobowiązują.

Prosimy zadzwonić pod numer 22 856 53 45 lub napisać na polska@hiltonbaird.co.uk. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

Powiązane strony: