Faktoring odwrotny
Faktoring odwrotny
Faktoring odwrotny

Faktoring odwrotny

Faktoring odwrotny polega na finansowaniu zobowiązań wobec dostawców w wysokości 100% ich wartości. Nie muszą Państwo przekazywać do faktoringu całości obrotu z danym dostawcą. Odsetki od wypłaconego finansowania pobierane są na zasadach analogicznych do kredytu w rachunku bieżącym.

Kalkulator
Loading...

Przy tej formie finansowania nie muszą Państwo uzyskiwać zgody dostawców (jest to umowa między instytucją finansową, a Państwem).

Korzyści

Zaletą tego finansowania jest także to, że mogą wynegocjować Państwo u dostawców rabaty przy natychmiastowych płatnościach za faktury (co może pokryć koszt faktoringu). Instytucja finansowa daje Państwu wydłużony termin płatności nawet do 60 dni. Jest to więc jeden z niewielu sposobów finansowania, który może być zupełnie bezkosztowy, a przy możliwościach uzyskiwania większych rabatów ten sposób finansowania może również dać możliwość dodatkowego zysku na obrocie. Instytucja finansowa może również płacić za wystawione przez Państwa dostawców faktury w terminie ich wymagalności i wydłużyć Państwu obowiązek spłaty zobowiązań za fakturę do 60 dni powyżej tego terminu, co może dać terminy wynoszące nawet: 120 dni (termin od dostawcy) + 60 dni (dodatkowy termin spłaty do instytucji finansowej) = 180 dni.

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą. Przeanalizujemy wspólnie Państwa potrzeby, a doradca zaproponuje najlepsze rozwiązanie i najodpowiedniejszego partnera finansowego.

Nasze usługi są dla Państwa całkowicie bezpłatne i do niczego nie zobowiązują.

Prosimy zadzwonić pod numer 22 856 53 45 lub napisać na polska@hiltonbaird.co.uk. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

Powiązane strony: