Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny

Kredyt inwestycyjny zabezpieczony hipoteką jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem finansowania nieruchomości komercyjnych. Jest to elastyczne i łatwe do uzyskania rozwiązanie finansowe.

Kalkulator
Loading...

Warto skonsultować się z doradcą finansowym przed sfinalizowaniem umowy, aby upewnić się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla Państwa firmy.

Ile można pożyczyć i na jak długo?

Zazwyczaj firmy muszą posiadać od 20% do 30% wartości nieruchomości (wkład własny). Czasami banki akceptują brak wkładu własnego, jeżeli firma jest w wyjątkowo dobrej kondycji finansowej. Korzystniejsze oprocentowanie jest z reguły możliwe przy wyższym wkładzie własnym, ponieważ bank posiada wówczas lepsze zabezpieczenie kredytu.

Aby uzyskać finansowanie będą Państwo musieli udowodnić bankowi, że są Państwo w stanie płacić raty kredytu. W tym celu bank poprosi Państwa o zestaw dokumentów finansowych takich jak m.in.: bilans, rachunek wyników, czasami raport z przepływów finansowych, zaświadczenie o nie zaleganiu w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Okres spłaty takiego kredytu to z reguły 5 do 10 lat. W wyjątkowych przypadkach do 15 lat. Dobrze jest dopasować okres spłaty do możliwości związanych z płynnością finansową firmy.

Na jakie oprocentowanie się zdecydować?

Z reguły można wybrać pomiędzy oprocentowaniem stałym i zmiennym.

Oprocentowanie stałe:
Oprocentowanie zostanie ustalone na niezmiennym poziomie (X %) na określony okres, np. 5 lat. Należy zwrócić uwagę na karne opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu i wszelkie inne opłaty dodatkowe. Oprocentowanie stale jest dobrym wyborem jeśli chcą Państwo zabezpieczyć się przed wzrostem stóp bazowych banków. Daje to poczucie bezpieczeństwa, gdyż wiedzą Państwo jaką dokładnie kwotę będą Państwo płacić w danym okresie.

Oprocentowanie zmienne:
Oprocentowanie będzie sumą stopy bazowej banku, która jest zmienna (z reguły WIBOR) oraz marży banku, która jest stałą wielkością procentową. Z reguły oprocentowanie zmienne w momencie zaciągania kredytu jest niższe niż stałe. Istnieje natomiast ryzyko, że bazowe stopy procentowe wzrosną, ale można też zyskać w przypadku gdy spadną.

Banki

Większość banków oferuje kredyty inwestycyjne zabezpieczone hipoteką. Można znaleźć odpowiedni bank dla firm o różnej kondycji finansowej. Oczywiście największą szansę skorzystania z takiego finansowania mają firmy o dobrej kondycji finansowej i ugruntowanej pozycji na rynku.

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą. Przeanalizujemy wspólnie Państwa potrzeby, a doradca zaproponuje najlepsze rozwiązanie i najodpowiedniejszego partnera finansowego.

Nasze usługi są dla Państwa całkowicie bezpłatne i do niczego nie zobowiązują.

Prosimy zadzwonić pod numer 22 856 53 45 lub napisać na info@hiltonbaird.pl. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

Powiązane strony: