Leasing
Leasing
Leasing

Leasing

Jeśli Państwa firma chce nabyć nowe lub używane pojazdy, maszyny czy urządzenia, Hilton-Baird może zaaranżować sfinansowanie ich kupna tak, aby rozłożyć ten wydatek na kilka lat. Można to zrobić za pomocą leasingu operacyjnego lub finansowego.

Kalkulator
Loading...

Jeśli dokonaliście już Państwo zakupu z własnych środków, Hilton-Baird może zaproponować refinansowanie, które zamieni wartość sprzętu na wolne środki. Takie refinansowanie może być użyte również do połączenia kilku umów w jedną aby wygenerować wolne środki i rozłożyć spłaty.

Jeśli Państwa firma chce również zapewnić finansowanie swoim klientom, Hilton-Baird może również zaproponować Leasingowe Programy Produktowe.

Finansowanie czy gotówka?

Potrzebujecie Państwo wyposażenia i sprzętu, aby rozwijać firmę. Możecie Państwo zapłacić zań gotówką, lecz po co płacić pełną sumę od razu, gdy można rozłożyć koszty na kilka lat, pozwalając aby sprzęt zarobił na siebie? Rozkładając koszty, można pozwolić sobie na pozyskanie lepszego sprzętu, na który nie byłoby Państwa stać, gdyby trzeba było zapłacić gotówką.

Zalety leasingu

  • nie trzeba zapłacić całej sumy za nabywany przedmiot leasingu od razu, co może wpłynąć na poprawienie płynności finansowej Państwa firmy
  • łatwiej zaplanować przepływy finansowe w średnim i dłuższym okresie
  • można rozłożyć spłaty, aby użyć wpływów z działalności na pokrycie zakupu
  • możecie również Państwo skorzystać z odliczenia rat leasingowych od podatku, jako kosztu uzyskania przychodu

Jaki leasing?

Leasing operacyjny

Leasingodawca może przejąć przedmiot leasingu po zakończeniu zakończeniu umowy, jeśli nie stanowi ona inaczej. Istnieje także możliwość wykupienia przedmiotu leasingu przez Państwa firmę po wygaśnięciu umowy za cenę podaną przez leasingodawcę. Przedmiot leasingu nie jest formalnie Państwa własnością i nie jest ewidencjonowany w bilansie firmy, jako składnik majątku.

Leasing finansowy

Leasing długoterminowy, z reguły na cały okres „życia” sprzętu. Na koniec okresu leasingu po wpłaceniu symbolicznej tzw. „wartości wykupu” leasingowany sprzęt zostaje w Państwa posiadaniu.

Rata leasingowa składa się z części kapitałowej i odsetkowej. Część odsetkowa stanowi dla Państwa firmy koszt uzyskania przychodu, natomiast część kapitałowa traktowana jest jak kapitał przy umowie kredytowej; od tej części dokonujecie Państwo odpisów amortyzacyjnych sprzętu.

Przedmiot leasingu jest formalnie Państwa własnością i jest zaliczany do składników majątku trwałego Państwa firmy. Dlatego też do Państwa należy ubezpieczenie przedmiotu leasingu i wszelkie koszty utrzymania go.

Zarządzanie flotą pojazdów / długoterminowy wynajem pojazdów

Używany do finansowania pojazdów. Leasingodawca może wziąć na siebie odpowiedzialność za naprawy, serwis i ubezpieczenie. Przedmiot wynajmu nie jest rejestrowany w bilansie jako składnik majątku Państwa firmy.

Leasing zwrotny

Posiadane aktywa (nieruchomości, sprzęt, maszyny, pojazdy) sprzedajecie Państwo firmie leasingowej, co daje Państwa firmie zastrzyk gotówki. Następnie zakupiony wcześniej sprzęt jest leasingowany Państwa firmie.

Prosimy zadzwonić pod numer 22 856 53 45 lub napisać na info@hiltonbaird.pl. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji.

Powiązane strony: