Wykorzystując atuty

Polfuel

Wykorzystując atuty – Polfuel
Kalkulator
Loading...

Nasz klient skontaktował się z Hilton-Baird pod koniec 2013 roku. Był wtedy niemal zupełnie nowym podmiotem - głównym jego kapitałem była znajomość branży paliwowej i kontakty biznesowe. Brak stażu rynkowego oraz majątku był problemem w pozyskaniu finansowania na bieżącą działalność.

Konieczność płacenia gotówką za dostawy w połączeniu z odroczonymi terminami płatności u odbiorców powodowała poważne problemy z płynnością finansowa- brak śródków w obrocie uniemożliwiał dalszy rozwój.

Doradcy z Hilton-Baird przeanalizowali sytuację firmy i zdecydowali się przedstawić klientowi korzyści z zastosowania faktoringu pełnego u jednego z faktorow niebankowych, dla którego jakość należności była wystarczającym argumentem dla rozpoczęcia finansowania sprzedaży naszego klienta.

Szybki spływ pieniędzy z faktur uwolnił potencjał firmy, która w ciągu roku kilkukrotnie zwiększyła limit finansowania w firmie faktoringowej i wciąż pozyskuje nowych odbiorców.

Czy Państwa firma mogłaby skorzystać na zastosowaniu faktoringu? Dowiedz się, jaki poziom finansowania możesz uzyskać za pomocą naszego kalkulatora factoringowego.

Kalkulacja kosztów faktoringu...