Zdrowe plany

Ilczak Sp. z o.o.

Zdrowe plany - Ilczak Sp. z o.o.
Kalkulator
Loading...

Hilton-Baird Financial Solutions skontaktowała się z Przedsiębiorstwem Uboju i Przetwórstwa Drobiu "ILCZAK" Sp. z o.o. jakiś czas temu. Wtedy firma, które jest jednym z największych lokalnych zakładów drobiarskich z rocznym obrotem na poziomie 70 mln zł, nie miała większych problemów. Klienci płacili terminowo, firma miała zapewnione źródła finansowania w postaci kredytów obrotowych, które nie były wykorzystywane w całości. Dodatkowe źródło takie jak faktoring nie było wtedy potrzebne.

Kilka miesięcy po naszych pierwszych rozmowach, firma skontaktowała się z Hilton-Baird Financial Solutions..

Dyrektor finansowy powiedział, że występują problemy z terminowością spłat należności od niektórych z największych klientów. Działania windykacyjne nie wchodziły w grę, gdyż byli to nadal jedni z najważniejszych klientów firmy. Ponieważ firmie brakowało elastycznego źródła finansowania, pojawiła się potrzeba znalezienia rozwiązania, które zapewniło by poziom płynności finansowej, który byłby komfortowy.

Hilton-Baird Financial Solutions skontaktował spółkę z faktorem, który nie tylko zapewnił bieżące finansowanie dla firmy, ale też rozpoczął monitoring należności, znacznie poprawiając dyscyplinę płatniczą odbiorców.