Windykacja w UK
Windykacja
Windykacja w UK

Windykacja w UK

Czym jest windykacja w UK?

Kalkulator
Loading...

Windykacja w UK jest coraz częściej stosowana przez polskich przedsiębiorców, co jest efektem zwiększającego się eksportu do tego kraju. Problemy w rozliczeniach z kontrahentami są trudniejsze do rozwiązania niż te z dłużnikami krajowymi – inny system prawny, uwarunkowania formalne i bariera językowa to czynniki, które pomagają nieuczciwym odbiorcom unikać regulowania zobowiązań.

Hilton-Baird Collection Services to spółka działająca bezpośrednio na terenie Wielkiej Brytanii, gdzie współpracuje zarówno z klientami takimi jak instytucje finansowe, jak i firmami z sektora MSP. Windykacja w UK nie powinna ograniczać się jedynie do wysyłania wezwań do zapłaty, a tak działa wiele firm oferujących windykację zagraniczną. Hilton-Baird nastawia się na wielotorowy kontakt z dłużnikiem, od sprawdzenia, czy dany podmiot nadal funkcjonuje, aż do współpracy z komornikiem.

Taki model działania przekłada się na większą efektywność w odzyskiwaniu należnych klientowi pieniędzy, a szybkość i zdecydowanie mogą okazać się kluczem do sukcesu.

Brak płatności za wykonane usługi czy sprzedane towary to poważne zagrożenie dla działania firmy niezależnie od jej wielkości. Oznacza zablokowanie zasobów, które powinny być spożytkowane na działanie i rozwój, a nie na ściganie dłużników.

Co więcej, prawdopodobieństwo skutecznego odzyskania pieniędzy drastycznie spada po upływie 30 dni od oczekiwanego terminy zapłaty – działania należy podejmować więc szybko, nie dając dłużnikowi dodatkowego czasu na uniknięcie odpowiedzialności.

Windykacja w UK może być znacznie skuteczniejsza przy wsparciu odpowiedniego partnera windykacyjnego.

Powiązane strony: